Majorka

Majorka

Majorka to nie tylko gorące słońce i cudowne złote plaże, lecz również trasy idealne na wycieczki rowerowe, czy to po szosie, czy też po terenie bardziej górzystym. Zwłaszcza wtedy, gdy w Polsce jest zimno i deszczowo na Majorce czeka piękna pogoda i idealne warunki do tego, by aktywnie spędzać czas. Przyjeżdżają tu wówczas zarówno amatorzy, jak i zespoły profesjonalne by trenować jazdę rowerową. Najlepsza pogoda jest od października do maja, bowiem później temperatury są już za wysokie.

Majorka jest mekką dla rowerzystów, istnieje tu bowiem setki kilometrów dróg przystosowanych do kolarstwa, a ruch samochodowy jest niewielki. Trasy przebiegają albo pośród pól, cudownych krajobrazów, lub też położone są w górach. Piękne podjazdy i szybkie zjazdy to idealne rozwiązanie dla miłośników kolarstwa górskiego.

Jedną z najbardziej znanych tras jest trasa z Pollensa do Sa Calobra. Warto zatrzymać się na dłużej w pierwszym miasteczku, jest to bowiem średniowieczna metropolia, która przyciągnęła takich twórców jak Agata Christie czy Peter Ustinov. Niedaleko Pollendy znajduje się także jedno z najpiękniejszych miejsc na wyspie Cap de Formentor. Niesamowite widoki z tego przylądka zapierają dech w piersiach. Znajduje się tu także latarnia morska. Z Cap de Formentor także prowadzi trasa rowerowa do Alcudii. Miejsce to jest szczególne ze względu na historię, średniowieczne mury obronne oraz XVII, XIII i XIX-wieczne domy.

Piękną trasę zapewnia także szlak prowadzący z Playa de Palma do Cal Blanc. W Playa de Palma znajduje się śliczna starówka, którą warto zobaczyć. Można tu odpocząć i poczuć niesamowitą atmosferę tego miejsca.

Majorka posiada wiele wypożyczalni rowerowych, można więc spokojnie przyjeżdżać bez własnego bicyklu. Także w hotelach proponowane są klientom rowery, w przystępnych cenach. Warto zaopatrzyć się w dobry sprzęt, by móc zwiedzać przepiękne okolice Majorki ze spokojem. Cała wyspa pełna jest tras rowerowych, które ciągną się wybrzeżem, to raj dla fanów dwóch kółek.