Camden Market i Soho Londyn

Camden Market i Soho Londyn

Poza licznymi zabytkami i muzeami jest jeszcze w Londynie kilka takich miejsc, których żaden turysta nie powinien przegapić. Zaliczają się do nich przede wszystkim dzielnica Soho i Camden Market – miejsca, w których najlepiej widać wielokulturowy charakter stolicy Wielkiej Brytanii.

Soho stanowi serce dzielnicy West End. Od północy graniczy z Oxford Street, od południa z Shaftesbury Avenue, od wschodu z Charing Cross Road, od zachodu natomiast z Regent Street. Soho słynie ze swojej różnorodności. Dzielnicę zamieszkują zarówno ludzie biedni, jak i bogacze, imigranci, ale też rodowici Brytyjczycy. Na terenie Soho znajdują się z jednej strony kolorowe stragany z żywnością pochodzącą z różnych stron świata, z drugiej natomiast eleganckie restauracje, ekskluzywne kluby i bary oraz księgarnie i teatry . Tutaj także usytuowane jest londyńskie Chinatown – chińskie restauracje, sklepy z importowaną żywnością i chińskie firmy zlokalizowane są na i w okolicy ulicy Gerrard Street. W Soho nie brak także agencji towarzyskich, sex-shopów oraz barów dla homoseksualistów – co tylko potwierdza otwarty charakter dzielnicy, w której każdy znajdzie swoje miejsce.

Nazwa Camden Market odnosi się do kilku dużych targowisk zlokalizowanych w dzielnicy Camden Town: Camden Stables Market, Camden Canal Market, Buck Street Market, Camden Lock Market i Inverness Street Market. Główny dzień handlowy przypada na niedzielę, ale i w sobotę nie brak jest tu sprzedawców. Niektórzy prowadzą zresztą swoją działalność również w ciągu tygodnia. Camden Market to jedna z największych atrakcji turystycznych Londynu, co tydzień targowiska odwiedza blisko 500 tys. ludzi. Można tu kupić niemal wszystko: ubrania, sprzęt elektroniczny, antyki czy też rękodzieło artystyczne. W Camden Market znaleźć można także ekskluzywne warsztaty projektanckie, a w weekend można tu skosztować potraw z różnych stron świata, ponieważ wiele mniejszości etnicznych serwuje wtedy na Camden Market swoje specjały.