Lublin – Przewodnik

Lublin – Przewodnik

SPACER Z PRZEWODNIKIEM PO LUBLINIE.

Lublin  to miasto z ponad 700-letnią historią posiadające wiele cennych zabytków. Do najważniejszych należą Wzgórze Zamkowe (Zamek Lubelski, Kaplica Zamkowa, Wieża obronna zwana Donżonem), Brama Krakowska, Wieża Trynitarska, Klasztor Dominikanów, Archikatedra Lubelska. Jest wiele dostępnych przewodników książkowych opisujących doskonale Lublin jednak nic nie zastapi spaceru z prawdziwym przewodnikiem ubranym w strój szlachecki, który na dodatek ciekawie opowiada o Lublinie lub wycieczki z pilotem wycieczek. Wycieczka z przewodnikiem po Lublinie to niezapomniana przygoda nie tylko dla odwiedzających Lublin ale nawet dla samych mieszkańców. Dzięki temu oprócz inforamcji o zabytkach usłyszymy ciekawe legendy o Lublinie ktorych próżno szukać w wydawnictwach książkowych. Przewodnik po Lublinie ubrany w stój szlachecki lub pilot wycieczek to niezapomniana przygoda nie tylko dla dorosłych ale także dla dzieci. Lubelscy przewodnicy są otwarci na wszystkie propozycje swoich klientów oferując różnorodne trasy i wybrane zabytki w Lublinie w zależności od wymagań gości.

ZWIEDZANIE LUBLINA

Każdy nasz przewodnik turystyczny to osoba z wieloletnim doświadczeniem która swoją pracę łączy z pasją jaką jest odkrywanie Lublina i pokazywanie wszystkich jego tajemnic. Każda nasza wycieczka to niezapomniane przeżycie nie tylko dla dorosłych ale także dla najmłodszych. Zwiedzanie to nie tylko oglądanie to także wycieczki połączone z degustacją potraw ze wspaniałej kuchni regionalnej. To także regionalne wina i piwa.

Zobacz i zwiedzaj  najważniejsze zabytki i atrakcje w Lublinie. Trasa zwiedzania Lublina zależy od Twojej formy i czasu jaki przeznaczysz na zwiedzanie miasta. Preferowany przez nas czas na zwiedzenie  to 1 lub 2 dni. Chociaż czas na wycieczkę po Lublinie może się wydłużyć do 1 tygodnia biorąc pod uwagę duża liczbę zabytków i czas jaki poświęcimy na obejrzenie każdego z nich.

Proponujemy zacząć zwiedzanie Lublina od Wzgórza Zamkowego gdzie znajduje się Zamek Lubelski, Kaplica Świętej Trójcy oraz wieża obronna zwana Donżonem. Kolejnym punktem jest Stare Miasto z licznymi zabytkami: Klasztor Dominikanów, Wieża Trynitarska, Brama Krakowska, Archikatedra Lubelska, Teatr Stary, Ratusz i inne zabytki. Po za Starym Miastem warto zobaczyć były niemiecki obóz koncentrcyjny Majdanek działający podczas II wojny światowej, Muzeum Wsi Lubelskiej gdzie przeniesiemy się do odległej wiejskiej przeszłości i miło spędzimy czas w ciszy oraz Ogród Botaniczny ze wspaniała roślinnością z różnych części Europy i Świata.

BROSZURY I PRZEWODNIKI

Planując pobyt w Lublinie lub chcąc lepiej poznać miasto, należy zaopatrzyć się w przewodnik turystyczny po Lublinie lub inne broszury turystyczne. Pozycje takie  możemy wczesniej zamówić w internecie lub kupić/dostać w informacji turystycznej w Lublinie.  Wybór przewodników turystycznych po Lublinie i broszur tematycznych jest bardzo duży. Ponadto w informacji turystycznej możemy dostać broszury informacyjne z bieżących wydarzeń w Lublinie które odbywają się przez cały rok od stycznia do grudnia.

Do najciekawszych wydarzeń cyklicznych odbywających się w Lublinie już od wielu lat możemy zaliczyć: Sezon Lublin (kwiecień-maj), Noc Kultury (czerwiec), Carnaval Sztuk-Mistrzów lub Jarmark Jagielloński odbywające się w sierpniu oraz inne comiesięczne wydarzenia.

Wzgórze Zamkowe z Zamkiem Lubelskim, Brama Krakowska, Wieża Trynitarska, Archikatedra Lubelska czy Bazylika Dominikanów to najważniejsze zabytki w Lublinie które należy zobaczyć.

Wszystkie te wydarzenia cykliczne odbywające się w Lublinie oraz szczegółowe opisy zabytków znajdziemy w ogólnodostępnych przewodnikach turystycznych i broszurach o Lublinie.