Teneryfa

Teneryfa

Teneryfa to raj dla miłośników dwóch kółek. Wieczorna przejażdżka brzegiem oceanu, wśród ciepłych promieni zachodzącego słońca to propozycja na udany odpoczynek dla każdego. Można tu liczyć na bezdeszczową pogodę niemal cały rok, a asfaltowe gładkie drogi sprzyjają dalekim podróżom. Z jednej strony można podziwiać cudowny błękit oceanu, a z drugiej wulkaniczne szczyty.

W zależności od wyboru trasy droga może wić się wśród kamienistego brzegu albo też stromych podjazdów, które są nie lada wyzwaniem dla rowerzysty. Warto wyruszyć z portu Las Cristianos, który znajduje się niedaleko jednego z najbardziej znanych kurortów Playa de Las Americas. To miejscowość, w której co chwilę można natknąć się na kasyno, apartamentowiec, czy hotel. Znajdują się tu także kamienne urwiska, czy też niesamowite piaszczyste plaże.

Dobrze jest dalej kierować się na lokalną drogę TF 47 prowadzącą stromymi zakrętami w dół do Armenime, a następnie do Playa de San Juan – są tu cudowne palmy, pod którymi można odpocząć i nabrać sił do dalszej podróży.

Dalej znajduje się Alcala, spokojna osada rybacka, w której można w ciszy odetchnąć od zgiełku, czy tłumu turystów. Jest tu również kilka plantacji bananów. Słynne klifowe wybrzeże Los Gigantes zaś uda się zobaczyć w Acantilado de Los Gigantes, do którego prowadzi ścieżka rowerowa niestrudzonych urlopowiczów.  Znajdują tu się pionowe skały mające aż 400 metrów.

Warto również wybrać się z południa wyspy w stronę wulkanu Teide. Gwarantuje to niesamowite widoki. Przejeżdża się wówczas przez takie miejscowości jak La Camella, Valle de San Lorenzo, czy Arona, do którego dojechać trzeba dość stromą lokalną drogą. Następną miejscowością jest Vilaflor, a zaraz potem ukazuje się oczom rowerzystów niesamowity wulkan.

Będąc na Teneryfie nie mając własnego roweru warto wypożyczyć górski, zwłaszcza, jeśli pragnie się bliżej poznać jej północną część. Jeżeli zaś planuje się wyjazd z dziećmi to dobrym rozwiązaniem może okazać się rower elektryczny.

Teneryfa to ciekawe trasy, piękne krajobrazy i idealne miejsce dla fanów dwóch kółek. Można tu zarówno rekreacyjnie jeździć, jak i sprawdzić swoje siły w czasie stromych podjazdów.