Lublin

ZAKUPY W LUBLINIE

Jak na zakupy to tylko do Lublina. Pod względem ilości marketów, firmowych sklepów znanych na całym świecie dorównujemy Warszawie. Lublin to raj dla wszystkich którzy kochają zakupy. Znajdziecie tutaj:

Hipermarkety Lublin:

Carrefour

ul. Witosa 6

20-315 Lublin

tel. 81 710 36 00

strona www.lubelska.galeria-carreefour.pl 

Godziny otwarcia:

pon. – sob. 8.30 – 22.00

niedziela 9.00 – 21.00

 

E.Leclerc Tomasza Zana

ul. Tomasza Zana 19

20-601 Lublin

tel. 81 528 05 00

strona www.leclerc.lublin.pl

Godziny otwarcia:

pon. – sob. 9.00 – 22.00

nniedziela 10.00 – 21.00

 

E.Leclerc Turystyczna

ul. Turystyczna 1

20-207 Lublin

tel. 81 446 41 00

strona www.turystyczna.lublin.pl

Godziny otwarcia:

pon. – pt. 9.00 – 22.00

sobota 9.00 – 22.00

niedziela 9.00 – 21.00

 

Makro

ul. Chemiczna 5

20-329 Lublin

tel. 81 749 45 00

strona www.makro.pl

Godziny otwarcia:

pon. – sob. 3.00 – 22.00

niedziela 8.00 -22.00

 

Obi

ul. Chemiczna 2

20-329 Lublin

tel. 81 442 49 00

strona www.obi.pl 

Godziny otwarcia:

pon. – sob. 8.00 – 21.00

niedziela 9.00 – 20.00

 

Real

ul. Chodźki 14

20-093 Lublin

tel. 81 443 16 00

strona www.real.pl

Godziny otwarcia:

pon. -sob. 8.00 – 22.00

niedziela 9.00 – 21.00

 

Tesco

ul. Orkana 4

20-504 Lublin

tel. 81 53 46 100

strona www.tesco.pl

Godziny otwarcia:

24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu

LUBELSKIE SPA

SPA LUBLIN jest jednym z najnowoczesniejszych spa w Polsce a na pewno najlepsze w Lublinie. Nasze SPA Lublin zajmuje powierzchnię 550 m2 na dwóch kondygnacjach z nowoczesnym budynku znajdującym się przy ulicy Tomasz Zana.

W części gabinetowej znajdują się gabinety kosmetyczne w skład których wchodzi double-gabinet czyli gabinet dla dwojga który jest nowością w Lublinie. Posiadamy ponadto gabinety do manicure i pedicure.

Jednak największą atrakcją kosmetyczną w naszym SPA jest gabinet z najwyższej jakości urządzeniami dzięki którym wykonywane są niezwykle skutecznie zabiegi pozwalające zachować Paniom a także Panom dobre samopoczucie, zdrowie oraz piękny i młody wygląd.

Pozostałą część naszego SPA przeznaczyliśmy na ekskluzywne SPA SAUNA CENTER które obejmują groty solno-lodowe, sauny fińskie. Naszym klientom zapewniamy oddzielne wejścia, muzykę dobraną do osobistych upodobań, światło tworzące atmosferę relaksu oraz fachowy i dyskretny personel.

LUBELSKI ROWER MIEJSKI

Lublin posiada kilkadzeisiąt kilometrów ścieżek rowerowych oraz Lubelski Rower Miejski czyli wypożyczalnie rowerów z 40 stacjami zlokalizowanymi w różnych częściach Lublina. Korzystanie z automatycznych wypożyczalni jest bardzo proste. Każdy chętny musi zarejestrować się na stronie www.LubelskiRower.pl podając swoje dane, zaakceptować regulamin i wpłacić minimum 10 zł opłaty inicjacyjnej. Na to wszystko wystarczy tylko 1 minuta i jak tylko wpłata wpłynie na konto można już korzystać z rowerów miejskich przez 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

Także wypożyczenie roweru jest bardzo proste. W terminalu wybieramy opcję „Wypożycz”, podajemy numer telefonu komórkowego i PIN i dalej postępujemy zgodnie z instrukcjami na ekranie. Rower zostaje automatycznie zwolniony lub jeśłi jest zabezpieczony linką odblokowany za pomocą kodu do zamka szyfrowego który także dostaniemy. Później wsiadamy i jedziemy po ścieżkach rowerowych Lublina.

Zwrot roweru także jest bardzo łatwy. Wprowadzamy rower do eletrozamka a sygnał potwierdza prawidłowy zwrot. Jeśli na stacji nie ma wolnego miejsca przypinamy rower zamkiem szyfrowym do ucha wybranego stojaka lub innego roweru i tasujemy cyfry.

Cennik:

Opłata inicjacyjna – 10 zł

1 – 20 minut – 0 zł

21-60 minut – 1 zł

druga godzina – 3 zł

trzecia i każda nastęna godzina – 4 zł

SERWISY ROWEROWE

Naprawy serwisowe wszystkich typów rowerów, przeglądy rowerów: przegląd roweru (kilka opcji dostosowanych do sprzętu i budżetu klienta), drobne naprawy bieżące (wymiana koła lub dętki, centrowanie uszkodzonego koła, regulacja przerzutek), zaawansowany serwis rowerowy w Lublinie, naprawy i przeglądy amortyzatorów, naprawa uszkodzonego zawieszenia w rowerze, profesjonalne przygotowanie roweru do zawodów, maratonów i wyścigów, składanie rowerów według życzeń i wymagań klientów, nietypowe naprawy serwisowe, porady rowerowe. Jeżeli nie jesteś pewien czy Twój rower jest dobrze przygotowany do nadchodzącego sezonu lub na najbliższe zawody przyjedź do nas w celu przeprowadzenia diagnozy co jest do naprawy i za ile. Zawsze z naszym klientem ustalamy wspólnie zakres prac i ich koszt. Jeśli pojawią się dodatkowe usterki w czasie serwisowania roweru zgłosimy je do klienta w celu podjęcia kolejnych kroków i uzyskania zgody na dalszą naprawę.

WYPOCZYNEK

Lublin to miasto dla osób aktywnych. Kilkanaście basenów łącznie z basenem olimpijskim, hale sportowe, lodowisko czynne cały rok, górka z wyciągiem dla narciarzy, jazdy konne, siłownie, kluby sportowe, parki linowe, ścianki do wspinaczki i wiele innych atrakcji. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie i nie będzie się nudził mieszkając, studiując lub będąc na chwilę w Lublinie. Lublin posiada wielokilometrową sieć ścieżek rowerowych oraz Lubelski Rower Miejski czyli sieć 40 wypożyczalni zlokalizowanych w różnych dzielnicach Lublina, gdzie możemy wypożyczyć dwukołowca. I pamiętajcie, że pierwsze 20 minut miasto Lublin daje Wam za darmo!

BASENY

Strefa H2O przy Alejach Zygmuntowskich 4, czynne 6-22. Basen o wymiarach 13 x 25 metrów, głębokość 1,1 – 3,0 metry, temperatura wody 28 st. C.

Centrum Sportowo-Rekreacyjne Uniwerytetu Przyrodniczego, ul. Głęboka 31. Basen sportowy 25 x 12,5 metrów (6 torów), głębokość 1,2 – 1,8 m, temperatura wody w basenie 27,5 st. C, basen rekreacyjny 15,3 x 6metrów, głębokość 1,2 m, temperatura wody 31 st. C z dwoma dyszami do masażu karku, rwąca rzeka, 4 leżanki wodne, zjeżdżalnia wodna o długości 103 m., 2 wanny jacuzzi 35 st. C.

Basen SPA Orkana, ul. Szaserów 2, czynne 8-23. Basen rekreacyjny, basen sportowy: 2 tory x 25 metrów, jacuzzi, brodzik dla dzieci z grzybkiem, masaże wodne, bicze wodne, sauna such fińska, sauna sucha z aroma – i koloroterapią, sauna parowa z aromaterapią, grota lodowa.

JAZDA KONNA

Zapraszamy do nauki jazdy konnej. Oferujemy kursy na każdym poziomie zaawansowania którą prowadzą nasi wykwalifikowani instruktorzy posiadający wieloletni staż i wszystkie niezbędne uprawnienia. W takcie nauki jazdy konnej dobieramy nasze konie do umiejętnosci naszych kursantów. Zajęcia prowadzimy w grupach 4-10 osobowych ale  istnieje także możliwość wykupiennia zajęć indywidualnych na miejscu w naszej szkole lub w terenie w miejscu wyznaczonym przez naszego klienta. W takim przypadku dowozimy nasze konie na podany adres i tam odbywa sie nauka jazdy konnej w Lublinie lub poza miastem.

Na mauke w naszej szkole zapraszamy dzieci już od 4 do 7 lat. Oferujemy 20-minutowe zajęcia indywidualne dla małych dzieci w trakcie ktorych budujemy przyjaźń z kucem przygotowanym specjalnie do pracy z małymi dziećmi. Nasze kuce kochaja dzieci. W trakcie nauki oferujemy: jazde na oklep z elementami nauki równowagi i prawidlowej pracy w siodle. W celu przygotowania dziecka do nauki jazdy na kucu lub koniu należy zaopatrzyć się w kask jeździecki w odpowiednim rozmiarze, wygodne długie spodnie sportowe oraz płaskie pełne obuwie sportowe na płaskiej podeszwie.

Jeździectwo jest pięknym sportem którego powinien sprubować każdy. Konie dodają radość do naszego życia a sama jazda konna pozwala się w pełni zrelaksować i zapomnieć o problemach. Jazda na koniu pośród łąk lub lasem w ciszy pozwala w pełni poznać otaczającą nas przyrodę niczym nie zagłuszoną w przeciwieństwie do uprawiania innych sportów.

ZALEW ZEMBORZYCKI

Zalew Zemborzycki to malowniczo położony zbiornik wodny na Bysrzycy w Lublinie. Został wybudowany w 1974 roku przy zaangażowaniu mieszkańców Lublina w ramach prac społecznych prowadzonych w komunistycznej Polsce. Zalew Zemborzycki jest ulubionym miejscem aktywnego wypoczynku i spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

Wschodni brzeg jest porosnięty lasem sosnowo-dębowym urozmaicony licznymi zatoczkami, cyplami, półwyspami natomiast zachodni jest dość płaski. Wokół Zalewu Zemborzyckiego znajduje się ścieżka rowerowa o łącznej długości 14 km. W południowo-wschodniej części znajduje się jedyna ale dość cudowan wyspa zwana Nagą Wyspą z tego względu że latem jest oblegana przez naturystów.

Nie brakuje tu atrakcji: znajdziemy tu Ośrodek Słoneczny Wrotków (baseny, pole golfowe, wypożyczalnie spzetu sportowego), wyciąg nart wodnych Reland, park linowy, obiekty noclegowe i gastronomiczne. Po wschodniej stronie znajduje się Ośrodek Wypoczynkowy Marina który jednak w ostatnich latach podupadł i oprócz komisariatu policji, kilku punktów gastronomicznych z cenami z kosmosu i wypożyczalni nie znajdziemy nic ciekawego. No, może zieloną trawę która w tym roku z powodu upałów stała się szara jak większość alejek pamietających lata osiemdziesiąte. Plany na rozbudowę tej strony Zalewu Zemborzyckiego były ambitne. Miał być ośrodek Lubelskiej Fundacji Centrum Żeglarstwa ale z planów został tylko wielki szyld przy wjeździe na teren ośrodka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *