Zakupy w Rzymie

Zawsze jak jestem na wakacjach czekam na tę chwilę, gdy po trudach zwiedzania 😉 z czystym sumieniem mogę oddać się szaleństwu zakupów 😉 Rzym jest wymarzonym miastem do tego. Zwykle nie wiemy od czego zacząć, czy od zwiedzania wspaniałych ruin starożytnych czy wspaniałych butików.

Najważniejszą dzielnicę handlową tworzą Via del Corso, Via Babuino i Via del Tritone. To tutaj znajdują się najbardziej luksusowe butiki, największych światowych kreatorów mody.
Najpopularniejsza jest Via del Corso, która biegnie od Piazza Venezia (Pomnik Wiktora EmanuelaII) do Piazza del Poppolo. Półtora kilometra sklepów, księgarń, butików, sklepów z pamiątkami, domów towarowych i drogerii. Naprawdę można tam zginąć na parę godzin, a i tak zabraknie nam czasu na zobaczenie i przymierzenie wszystkiego co nam się podoba. Oczywiście miejmy na uwadze, że nie są to najtańsze sklepy i musimy liczyć się ze sporymi wydatkami jeśli chcemy coś kupić. Najekskluzywniejsza z nich to Via dei Condotti, tutaj nieliczni kupują, większość podziwia wystawy, które prezentują wspaniałe dzieła sztuki, porównywane do tych które możemy podziwiać w muzeach i galeriach 😉
Rzym to nie tylko miejsca luksusowe, znajdziemy tutaj wiele centrów handlowych, m. in.: Galeria Portada di Roma, Roma Est, Parco Leonardo i wiele innych.
Markową odzież, ale w niższych, przystępnych cenach dostaniemy w outletach: Outlet Soratte, Valmonte Outlet, Soho Store i inne.
Po ciężkim i wyczerpującym dniu spędzonym na zakupach warto poszukać przytulnej restauracji i zamówić coś typowo włoskiego, jak pizza, lasagne, risotto… napić się kawy a na deser zjeść pyszne włoskie lody 😉